Статьи - Business-Stylе УкраинаПідбір взуття: Відповіді які Ви шукали

Підбір взуття: Відповіді які Ви шукали

У всіх людей ноги різні (мало того, навіть у однієї людини ноги зазвичай дещо відрізняються за шириною або довжиною), а виробники взуття використовують для виготовлення своїх моделей різні колодки. Замовляючи через Інтернет брендове оригінальне взуття, ви відразу отримуєте низку незаперечних переваг:

 • у вас немає сумнівів, що пара буде відповідати заявленим технологіям;
 • ви можете бути впевнені в чудовій якості матеріалів і пошиття;
 • натуральна шкіра — еластичний матеріал, який «підлаштується» під вашу ногу;
 • солідні виробники величезну увагу приділяють розробці систем, спрямованих на розвантаження хребта, підвищення показників гігроскопічності й інших параметрів, що відповідають за комфорт;
 • відомі європейські та американські бренди завжди пропонують широкий модельний ряд і розмірну сітку, щоби кожен покупець міг вибрати бездоганно підходящі туфлі, мокасини, черевики або кросівки;
 • при помилці із замовленням на офіційному сайті ви гарантовано зможете повернути або обміняти пару, яка вам не підійшла.

Якщо ж ви все ще в пошуку кращих варіантів вивчаєте численні сторінки онлайн-каталогів із фірмовим взуттям, вам необхідно чітко визначити свій розмір і детально розібратися з таблицями розмірів чоловічого взуття — вітчизняними, американськими, англійськими і європейськими. Французька таблиця розмірів, наприклад, зроблена не за метричною, а за штріхмасовою системою, розмірні сітки британських виробників прив’язані до дюйму, а не до сантиметру. Американці теж користуються дюймами, але крок між розмірами в них 8,5 мм..

туфли baldinini

На допомогу у виборі вам також прийдуть перевірені рекомендації та корисні поради, зібрані в цій статті.

Чим загрожує неправильний вибір розміру взуття?

Більшість людей твердо впевнені, що взуття не повинно тиснути, і цей критерій береться за основу при примірці в магазині або замовленні нової пари через онлайн-ресурси. Якщо ви не зуміли правильно визначити розмір ноги і змушені носити туфлі або черевики менші, ніж мали б бути, вам загрожують вкрай неприємні проблеми:

 • порушення кровообігу в ногах (може бути причиною виникнення цілого переліку серйозних захворювань від варикозного розширення вен до тромбофлебіту);
 • виникнення болю в кісточці Hallux Valgus;
 • деформація стопи й розвиток плоскостопості (загрожує викривленнями хребта, порушеннями ходи і т. д.);
 • молоткоподібні пальці;
 • формування хворобливого, пульсуючого під час ходьби наросту на п’ятковій кістці (деформація Хаглунд);
 • підошовний фасцій.

На тлі цього списку врощені нігті на пальцях ніг і мозолі, які виникають від носіння певного взуття, здаються просто естетичними недоліками й повною нісенітницею, чи не так?

Ми перерахували потенційні загрози при тривалому носінні тісного взуття, але це лише одна сторона медалі. Не всі повною мірою усвідомлюють, як важливо підібрати розмір взуття так, щоби він не був ще й завеликим. Ось, наприклад, перед вами таблиця розмірів чоловічого взуття певного бренду. Ви бачите, що 43-й розмір — це 27,1 см. У вас довжина стопи 27 см. Ви побоюєтеся, що туфлі будуть впритул і берете на всякий випадок 44-й — 27,9 см. Один сантиметр не здається вам критичною величиною, а виміри довжини стопи ви зробили абсолютно правильно — ввечері, коли ноги злегка набрякли. У підсумку ви отримуєте туфлі, які спочатку сидять некомфортно, а в процесі носіння деформуються і втрачають зовнішній вигляд. Як це може позначитися на вашому здоров’ї? Варіанти такі:

 • порушується природний рух стопи і змінюється розподіл навантаження на неї;
 • частково втрачається контроль при ходьбі через порожнє місце під пальцями, тому стопа вдаряється більш жорстко;
 • росте збільшення навантаження на суглоби і з’являється відчуття, що ногу «зводить».

Таким чином, вирішення завдання, як правильно підібрати розмір взуття, стає пріоритетним для кожного покупця. Дозвольте нагадати вам також, що сітка розмірів чоловічого взуття в різних брендів із різних країн може мати досить істотні відмінності. Не можна забувати, що наші ноги все-таки не плоскі, а тривимірні, так що визначити точний розмір взуття за сантиметрами складніше, ніж здається.
кроссовки bugatti

Вимірюємо довжину стопи, щоби визначити розмір взуття

Перший крок у визначенні правильного розміру взуття найпростіший — потрібно всього лише виміряти довжину стопи. Але й у цій справі є певні тонкощі. Розглянемо їх по порядку.

 1. Проводити виміри слід виключно в кінці дня, коли ноги після тривалої ходьби або інших видів навантаження злегка набрякли. Інакше ви не отримаєте реальних вимірів.

 2. Здійснюючи виміри для покупки демісезонних черевиків або зимових чобіт, заміряйте довжину стопи в тих шкарпетках, які ви будете надягати в холодний сезон.

 3. Обведіть ногу, поставлену на папір або лист картону, олівцем, тримаючи його строго вертикально. Тепер за допомогою довгої лінійки виміряйте відстань від найдовшого пальця до крайньої точки дуги п’яти.

 4. До отриманого показника довжини стопи зазвичай додають 2 мм або округлюють значення до 5 мм.

Правші зазвичай знімають показники довжини по правій нозі й навпаки, проте, бувають різного роду виключення, так що про всяк випадок проведіть ретельні виміри обох ніг.

Тонкощі визначення правильного розміру взуття

Щоби визначити свій точний розмір ноги, виміряти довжину стопи ще не досить. Хоча довжина й залишається найважливішим параметром, необхідно буде врахувати й інші критерії — ширину й повноту ноги. Плюс, у кожної людини можуть бути індивідуальні анатомічні особливості будови ноги, які необхідно брати до уваги, наприклад, високий підйом, п’яткова шпора або випираюча кісточка на великому пальці.

Вище йшлося про приклад із купівлею взуття на розмір більше, ніж треба. А тепер подумаємо про те, що туфлі більшого розміру автоматично будуть більше й за шириною, тобто за внутрішнім об’ємом. У підсумку вони стануть просто бовтатися на вузькій стопі. А ось володар широкої ноги після примірки виразно скаже, що велика пара краще сидить.

Не можна проігнорувати ще й той факт, що в багатьох людей стопи правої й лівої ноги дещо відрізняються за довжиною. Ті, хто знає про цю свою особливість, при покупці нової пари орієнтується на довшу стопу.

А, взагалі, секрет правильного вибору простий — якщо взуття вашого розміру вам все-таки тисне, категорично не беріть наступний (особливо якщо немає половинок). Це означає, що вам просто потрібна інша модель або навіть інший виробник.

Підбираємо розмір взуття за повнотою ноги

Передусім уточнимо, що повнота й ширина взуття — це різні речі. Це слід розуміти, щоби вибрати взуття за розміром безпомилково. Як виміряти повноту ноги? Для її визначення береться об’єм стопи в найширшій її частині — по так званій пучковой лінії. Ця лінія йде навколо стопи по кісточках мізинця і великого пальця. Крім об’єму, враховується висота зводу стопи — підйом. На основі цих параметрів і ведеться розрахунок повноти.

Міжнародні стандарти передбачають повноту від Е до I:

 • F, G, H, F - для досить худих ніг і вузьких стоп;
 • F1/2, G - середні показники для більш-менш стандартних ніг;
 • G1/2, H і більші — для повних.

Далеко не всі виробники пропонують в асортименті взуття в усіх існуючих варіантах повноти, тому обов’язково уточнюйте цей момент при покупці.

Якщо ви правильно вибрали розмір взуття з урахуванням повноти ноги, туфлі, черевики або чоботи будуть щільно прилягати по пучковій лінії без відчуття стиснення й тиску в цій області. Якщо ж ви помилилися, то варіанти «розвитку подій» такі:

 • при надлишку повноти стопа «їде» вперед, а п’ята позбавляється фіксації в зоні задника, ви піддаєте свої пальці перенапруженню й можуть виникнути спазми;
 • недолік повноти негативно позначається на суглобах, оскільки вони постійно перебувають у стислому стані, а саме взуття «розтоптується» і втрачає форму.

Характерные боли в ногах и мучительная усталость, на которую многие жалуются в конце дня зачастую является результатом неправильно подобранного размера и полноты обуви.

Замовити дзвінок
Ім'я:*
Телефон:*
Коментар:*